Dr. Kıvılcım Kayabalı

1981 yılında TED Ankara Koleji ve 1987′de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.  İlaç sektöründe farklı pozisyonlarda çalıştım. 1999 yılında ilaç ve sağlık sektörüne danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren PTMS (Pharma Tailor Made Services) firmasını kurdum. PTMS, hekimlere, eczacılara ve ilaç sektörüne yönelik çok sayıda konferans, eğitim programı, dijital proje ve kampanya gerçekleştirdi, pharma mini-MBA,  ‘’Big Brain of Pharma’’ ‘’Spektrum Toplantıları’’“Digital Health Summit”  gibi projeleri hayata geçirdi.

Sağlık sektöründe gerçekleştirdiğim inovatif projelerin yanısıra nörobilim, insan beyninin işleyişi, insan davranışları ve pazarlamaya duyduğum ilgi, bu konuda okuduğum sayısız yayın ve katıldığım konferanslar nöromarketing konusunda uzmanlaşmaya karar vermeme neden oldu.

Şu anda dünyanın ilk nöromarketing ajansı olan SalesBrain’in Türkiye temsilcisi olarak nöromarketing’in satış, pazarlama  alanında kullanımı konusunda çalışmalar yapıyorum. Üniversiteler ve kurumlarda eğitimler veriyor ve konferanslara konuşmacı olarak katılıyorum.