Aromaterapi, bitkilerin yaprağı, çiçeği, kökü, tohumu gibi çeşitli bölümlerinden elde edilen uçucu yağlar ile fiziksel, duygusal ve zihinsel iyileşmeyi sağlayan tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

Merkezi ABD’nde bulunan NAHA (The National Association for Holistic Aromatherapy); Aromaterapi Eğitimi’ne dünya çapında standart getirmeyi amaç edinmiş, binlerce üyesi olan bir dernektir. HerbaFarm Akademi, NAHA Sertifikalı Aromaterapi Eğitimi vermeye yetkili okuldur.

Kimler Katılabilir: Doğanın iyileştirici gücünden faydalanmak isteyen herkesin katılımına açıktır. Temel eğitim şartı aranmamaktadır.

Eğitim Nasıl Gerçekleşecek: Eğitim programına uygun olarak eğitmenlerimiz bilgisayar karşısında sizlere canlı olarak derslerini anlatacaklar. Yayına e-mailinize göndereceğimiz link üzerinden bağlanacaksınız. Herkes tek tek görüntülü bağlanarak sınıf ortamındaki gibi sırayla kendini tanıtma fırsatı da bulacak.

Canlı yayında ekranınızda bir yandan slaytları görecek, bir yandan da hocamızı canlı olarak izleyebileceksiniz. Aynı zamanda chat bölümünden de sorularınızı yazabileceksiniz. Her bölümün sonunda hocalarımız sorularınıza yine canlı olarak cevap verecek.

Eğitim Programı

Meltem Kurtsan

Fitoterapi nedir?
Aromaterapi nedir?
Uçucu yağ nedir?
Uçucu yağlar ne amaçla kullanılır?
Uçucu yağları ne oranda kullanmalıyız?
Uçucu yağ elde etme yöntemleri
Uçucu yağlarda güvenlik
Hidrosol-Hidrolat
Sabit yağ ve diğer bazlar
Antiviral özellikteki uçucu yağlar
Aromaterapi uygulama yöntemleri
Uygulama: Antiviral koklama tuzu üretimi

Kıvılcım Kayabalı

Beynimiz ve kokunun etkisi
Olfaktör sistem
Limbik sistem
HPA Aksı
Koku yolları
Beyinde duysal reseptörlerin dağılımı
Koku duyusu bozuklukları
Aromaterapi ve cilt

Eğitim Kayıt Ücreti: 285 TL (KDV dahil)

Önemli Not: Aromaterapiye Giriş Eğitimi’ni alan katılımcılarımız daha sonra NAHA Sertifikalı Level 1 Aromaterapist Eğitimi’ne devam etmek istedikleri takdirde Aromaterapi Giriş Eğitimi ücreti, NAHA Sertifikalı Level 1 Aromaterapist Eğitimi ücretinden düşülecektir.

Önceki İçerikNAHA Level 2 Sertifikalı Aromaterapist Eğitimi
Sonraki İçerikCorona Virüs Salgını Döneminde Hekimlerin Yasal Sorumlulukları
Kıvılcım Kayabalı
PTMS Kurucu Ortak Bilgi YGM Eğitmen